Gl. Skolevej 7, 6857 Blåvand

Super lækkert aktivitetshus med god lejeindtægt

Tæt på både Blåvand by og strand finder I denne super lækre ejendom, hvor der absolut ikke er sparet på noget! Huset er et lækkert kvalitetsbyggeri med genvex og luft til vand anlæg samt gulvvarme overalt i huset.

Huset er bygget i en luksuøs stil med både terrasse, overdækket terrasse, legeplads og udendørs sauna og brus. Indenfor er der masser af muligheder for såvel sjov og spil i husets aktivitetsrum, afslapning i spaen eller blot at nyde de kølige aftener foran den hyggelige brændeovn.

Huset afgiver et fantastisk lyst og venligt førstehåndsindtryk og byder på en atmosfære, der lægger op til nydelse og afslapning.

Med sine 165 m² er der masser af plads at boltre sig på, og de otte mennesker, der er plads til, kan trække sig tilbage til hver deres krog uden det mindste problem. Det flotte store og åbne køkken-alrum indbyder til hyggelige fællesmåltider, mens brændeovnen kan brede sit varme lys over dem, der søger tilflugt i den store og bløde sofa. Huset har to dejlige lyse badeværelser hvoraf det ene er med spabad. Herudover er der en flot entre og et praktisk rum med store skydeskabe og vaskemaskine og tørretumbler.

Med beliggenhed på en naturgrund på den gamle skolegrund i Blåvand, tager det kun få minutter at gå ind til Blåvand Centrum. Huset er indrammet af en jordvold beplantet med marehalm og giver dermed gode forudsætninger for ro og fred. Når solen skinner, kan I smide jer i husets tilhørende solsenge eller tage et slag kort på den store terrasse. På terrassen er der en dejlig udendørs sauna og bruser. Hvis regnen viser sit våde ansigt, kan I nyde udsigten fra den overdækkede del af terrassen, hvor der på de kølige sommeraftener er mulighed, for at tænde de indbyggede terrassevarmere.

UDLEJNING:
Udlejningsaftale foreligger med Feriekompagniet. Lejeindtægt til sælger i 2021 var kr. 234.570,00

Nyeste

Ingen ejendomme passede til dine søgekriterier.